سئو چیست؟

سئو چیست؟

سئو سایت امروزه کسب و کار های اینترنتی را تحت تاثیر خود قرار داده و در بین افراد دارای محبوبیت خاصی است و رقابت بین آنها را زیاد کرده است. افراد برای رونق کسب و کار اینترنتی خود از ابزارهای گوناگونی مانند طراحی وب سایت، ساخت اپلیکیشن، ایمیل مارکتینگ، فعالیت در شبکه های اجتماعی، تبلیغات آنلاین و از همه مهم تر از سئو مارکتینگ بهره می برند. با دیجیتالی شدن کسب و کار ها، افراد با آموزش سئو و بهینه سازی سایت و گرفتن مشاوره سئو سایت برای آنالیز سئو، باعث بهبود و افزایش فروش کسب و کار خود در دنیای دیجیتال مارکتینگ می‌شوند. اگر دوست دارید درباره سئو اطلاعات بیشتری کسب کنید، تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

سئو سایت چیست؟

سئو یا SEO کوتاه شده عبارت Search Engine Optimization است که به معنی بهینه سازی موتور های جستجو است. SEO راهی برای بهبود عملکرد سایت با استفاده از قوانین استاندارد برای موتورهای جستجو و بالا بردن ترافیک طبیعی سایت و افزایش بازدید کاربران از سایت است.

بهینه سازی سایت برای کاربران یکی از مهم ترین قوانین SEO است که در چند سال اخیر استراتژی های گوگل با انتظارات بازدید کنندگان سایت یک شده است. به همین علت بهینه سازی فقط مربوط به موتور های جستجو نیست بلکه باید برای کاربران نیز بهینه  شود.

ممکن است که برایتان سوال باشد که تعریف دقیق سئو چیست؟ به مجموعه عملیاتی که در طراحی سایت، تعیین هدف محتوایی و تولید محتوا انجام می شود تا رتبه بهتری در نتایج گوگل کسب کنید و بازدید کنندگان بیشتری به سایت شما جذب شوند.

سئو سایت

آیا رفتار کاربران بر روی سئو سایت تاثیر می‌گذارند؟

گوگل با استفاده از الگوریتم RankBrain از زمانی که کاربر عبارتی را در جستجو می کند و یک سایت را از میان پیشنهادات گوگل انتخاب می کند رفتار آن را آنالیز می کند. گوگل به انتخاب کاربران زیاد توجه می کند و نتایج را نسبت به انتخاب کاربران بهینه میکند و به سایت رتبه می دهد. به طور مثال یک صفحه رتبه کمتری نسبت به سایت های دیگر دارد اما تعداد بازدید و میزان ماندگاری کاربر در این سایت نسبت به رقبای خود بیشتر است به همین علت گوگل رتبه این سایت را بهبود می‌دهد.

چرا باید سایت خود را بهینه کنیم؟

امروزه کاربران اکثر موضوعات را در موتورهای جستجو مانند گوگل، یاهو و بینگ پیدا و مطالعه می کنند. سئوی مناسب باعث می‌شود که کاربران بهترین سایت را انتخاب کنند و تعداد بازدید ها از سایت شما افزایش پیدا کند. موتور‌های جستجو دقیقا کلماتی که افراد آن را جستجو می کنند به کاربران نمایش می دهد در مقایسه با تبلیغات اینترنتی کاربران اعتماد بیشتری به سایت شما می کنند. به همین علت بهینه سازی موتور‌های جستجو بسیار با ارزش است و باید به آن توجه زیادی کرد چرا که .افزایش بازدید کننده از طریق موتور جستجوگر گوگل پیشرفت شرکت را تضمین می‌کند

چرا باید موتور های جستجو را بهینه کنیم؟

گوگل جستجوگر هوشمندی است و همیشه در تلاش است تا بهترین نتایج را به کاربران نشان دهد اما برای نشان دادن بهترین نتایج نیاز به یاری کاربران دارد. کاربران با انجام بهترین استراتژی بهینه سازی سایت خود را به افراد بیشتری نشان می دهند و این کار باعث افزایش بازدید از سایت می شود که نتیجه آن افزایش رنک سایت شما می شود. استفاده از استراتژی اشتباه باعث دیده نشدن سایت و همه تلاش هایی که برای دیده شدن کردید از بین می رود. در نتیجه کاهش رنک سبب می‌شود سایت رقیب از سایت شما پیشی گیرد و محبوبیت بیشتری در بین رقبا داشته باشد.

چرا باید موتور های جستجو را بهینه کنیم؟

مثلث سئو از چه مراحلی تشکیل شده است؟

SEO یا بهینه سازی موتور جستجو برای سایت یک فعالیت زمان بر و مدام است. راهکار ها و شیوه های فراوانی برای بدست آوردن جایگاه بهتر در نتایج گوگل وجود دارد که هر کدام می تواند بر بهینه سازی بهتر سایت تاثیر فراوان بگذارد. پیروی از مثلت SEO، یک امر بسیار ضروری برای رسین به موفقیت است. مثلث سئو از سه بخش سئو تکنیکال، سئو off page   و on page است.

سئو تکنیکال:

قبل از ورود به بازاریابی محتوایی نیاز به یک سایت استاندارد دارید. استاندارد سازی یک سایت شامل بهینه سازی کد نویسی سایت، سرعت بارگذاری سایت، طراحی ورژن واکنشگرا سایت، توجه به اصول سئو در طراحی و هر چیزی که به طراحی و ساخت یک سایت مربوط می شود است.

SEO on page:

این قسمت یکی از مهم ترین قسمت هایی است که باعث رسیدن به موفقیت می شود. انتخاب کلمات کلیدی مناسب، آنالیز فعالیت رقبا، تولید محتوای مفید که لازمه رسیدن به موفقیت در SEO است، لینک سازی داخلی، دسته بندی، نشانه گذاری و… را میتوان به عنوان بخشی از سئو on page معرفی کرد.

 SEO of page :

سئو تکنیکال وSEO on page مناسب می تواند در رتبه سایت تاثیر گذار باشد و سایت را در نتایج صفحه اول گوگل بیاورد. برای کسب رتبه اول درصفحه اول نتایج گوگل و رقابت با سایت های قدیمی نیاز به ساخت لینک خارجی به سایت خود هستید. فعالیت در شبکه های اجتماعی، تبلیغاتی کلیکی، رپورتاژ آگهی و هر فعالیتی که باعث دیده تر شدن و جذب مخاطب در سایت می شود را SEO of page می گویند.

مثلث سئو از چه مراحلی تشکیل شده است؟

تیم سئوسوین بهترین شرکت سئو سایت در گرمسار است که با نازل ترین قیمت سایت شما را بهینه سازی می کند. اگر نیاز به یک پیشرفت فوق العاده دارید و نمی دانید چه کاری باید انجام دهید کافی است به سایت سئوسوین مراجعه کرده یا با مشاوران ما تماس بگیرید تا از خدمات این شرکت برای بهبود کسب و کار خود بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اگر میخواهید از مطالب جدید باخبر شوید

پست الکترونیکی خود را وارد کنید تا از جدید ترین مطالب بهره مند شوید.

این پست را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.