برای یک جستجوی مناسب چه عواملی را می توان در نظر گرفت؟

برای یک جستجوی مناسب از الزامات سئو که دائماً در حال تغییر است و به سختی می توان با آخرین پیشرفت ها همراه بود استفاده کرد. اما اگر می‌خواهید رتبه‌بندی گوگل شما از نادیده به بالای لیست برسد، باید از آن مطلع باشید. سایت‌هایی که به خوبی بهینه شده‌اند در طول زمان ترافیک بیشتری دریافت می‌کنند، و این به معنای سرنخ‌ها و فروش بیشتر است. بدون طراحی وب سایت، مشاوره سئو، آموزش سئو و بهینه سازی سایت و آنالیز سئو جستجوگران نمی‌توانند سایت شما را پیدا کنند و تمام تلاش شما در زمینه دیجیتال مارکتینگ کسب و کار خود بیهوده خواهد بود.

موفقیت وب سایت با معیارهای مختلف سنجیده می شود. برخی بر اساس فروش، برخی دیگر بر اساس بازدید، و برخی از وب سایت ها به طراحی و تجربه کاربری خود افتخار می کنند. همه آنها در رتبه دوم موتورهای جستجو کمانچه بازی می کنند. در چشم انداز دیجیتال ما، اگر رتبه بندی وب سایت شما در موتورهای جستجو در صفحه اول نباشد، این احتمال وجود دارد که کاربران شما را پیدا نکنند.

اگر می‌خواهید برای یک جستجوی مناسب به چه فاکتورهای رتبه‌بندی سئو و قوانین جدید سئو گوگل که برایتان جالب‌ترین هستند، نیاز دارید تا انتهای این مقاله همراه سئوسوین باشید.


برای مطالعه مقالات بیشتر در سایت سئو سوین لطفا این قسمت را کلیک کنید.

گوگل در سئو به دنبال چه چیزی است؟

هدف اعلام شده گوگل این است که «اطلاعات جهان را سازماندهی کند و آنها را در دسترس و مفید قرار دهد». ارائه نتایج جستجوی مرتبط بخش بزرگی از آن است. در اینجا نحوه کار آنها آمده است:

ابتدا، ربات‌های جستجوی گوگل (تکه‌هایی از نرم‌افزار خودکار به نام «عنکبوت») در وب می‌خزند. می دانیم وحشتناک به نظر می رسد. اما همه این بدان معناست که آنها از صفحات وب بازدید می‌کنند.

دوم، صفحاتی که به درستی بهینه شده و قابل خزیدن هستند را به فهرست گوگل اضافه می کنند و آنها را فهرست می‌کنند.

سوم، وقتی مردم در گوگل جستجو می‌کنند، بر اساس عبارات جستجویی که وارد می‌کنند (از تریلیون ها صفحه در فهرست گوگل) مرتبط ترین نتایج را نشان می‌دهد.

گوگل الگوریتم‌های مختلف و عمیقا پیچیده ای دارد تا تصمیم بگیرد کدام محتوا و به چه ترتیبی نمایش داده شود. اما بعداً به همه چیزهای سرگرم کننده خواهیم پرداخت.

هنگامی که صفحه شما بر روی SERP قرار گرفت، باید به عناوین صفحه و توضیحات متا تکیه کنید تا جستجوگران بر روی لینک شما کلیک کنند و از سایت شما بازدید کنند.

رتبه بندی جستجوی گوگل چگونه کار می کند؟

وقتی افراد می خواهند اطلاعاتی را بیابند، کلمات مرتبط با آنچه به دنبال آن هستند را تایپ می‌کنند یا می‌گویند. اینها کلمات کلیدی نامیده می‌شوند و ما در بخش بهینه سازی محتوا این راهنما به آنها نگاه خواهیم کرد. اما حفظ رتبه وب سایت شما در گوگل فقط به معنای استفاده حداکثری از کلمات کلیدی رقابتی نیست. همچنین در مورد کیفیت اطلاعات است.

طبق رتبه بندی کیفیت جستجوی خود گوگل، وقتی محتوای اصلی هر صفحه را فهرست می‌کند، عواملی مانند:

هدف صفحه

کیفیت و مقدار محتوا

اطلاعات وب سایت و اطلاعات در مورد سازنده محتوا

شهرت وب سایت و شهرت تولید کننده محتوا

تعامل کاربر با صفحه (زمان روی صفحه، نرخ پرش و غیره)

تخصص، اقتدار و اعتماد (EAT)

فقط در یک لحظه، ما قصد داریم آخرین مورد (EAT) را با جزئیات بیشتری بررسی کنیم زیرا بسیار مهم شده است.

در حال حاضر کافی است بدانید که تمامی فاکتورهای ذکر شده در بالا وارد الگوریتم گوگل می شوند و به تعیین رتبه سئو کمک می کنند.

بر اساس دستورالعمل‌های رتبه‌بندی بالا، Google مرتبط‌ترین و باکیفیت‌ترین نتایج مرتبط با آنچه را که به دنبال آن هستند به جستجوگران نشان می‌دهد. مرتبط ترین ها ابتدا نشان داده می شوند و بقیه در صفحات متوالی نشان داده می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اگر میخواهید از مطالب جدید باخبر شوید

پست الکترونیکی خود را وارد کنید تا از جدید ترین مطالب بهره مند شوید.

این پست را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.